e-mediavision.com

Londra merkezli e-mediavision.com hem spor, haber, hava durumu ve medya sektörleri için gerçek zamanlı video grafik sistemlerinde, hem de çok ekranlı görüntüleme çözümleri alanında ödüllü X-View Multi-görüntüleyici ve X-Com kontrol ve izleme sistemleri ile dünyada lider bir firmadır.

Point

Canlı yayın TV ilüstrasyonlarında yeni bir çığır açan POINT ürün yelpazesi dünyanın önde gelen spor yayıncılarıyla birlikte geliştirilmiştir. POINT izleyiciler için çekici, sunucular için de kullanımı kolay grafikler yaratmakta kullanılmaktadır.

POINT önde gelen spor yayıncıları tarafından dünyanın dört bir yanında farklı spor karşılaşmalarında kullanılmaktadır. Sky Sports, TWI, NTV+, Charter Broadcast, Video Europe, Cinevideo VTM, MNET, BBC, Wurmsers, Digiturk, Lig TV ve Show TV spor müsabakası yayın ve yorum programlarında POINT'i tercih etmektedir.

Dünyada Tercih Edilen Telestrator

Point Uygulamaları

Point, gerçek zamanlı grafik video ilüstrasyonu (diğer adıyla telestration) için geliştirilmiş ve 2000 yılından bu yana canlı yayınların etkinliğini artırmak için kullanılmaktadır. Kontrolü dokunmatik ekranla sağlanan sistem, telestration uygulamaları için benzeri görülmemiş bir güç, kalite ve esneklik sunmaktadır. Eğer canlı yayında açıklama gerektiren bir bilgi varsa bunu hiçbir ürün POINT kadar iyi yapamaz. POINT'in sunduğu imkanlarla program sunucusu, gelişmeleri dinamik olarak canlı grafiklerle ilüstre edebilir, hem de parmağının ucuyla.

Point Özellikleri

Point, sunduğu yeniliklerin kolayca kullanılabilmesi için yayıncılarla birlikte geliştirilmiştir. Bu sayede canlı yayınlar için mükemmel bir araçtır.

Sistem Özellikleri

Kolay Kontrol: Dokunmatik arayüz, teknik eğitim almamış operatörler için tasarlanmıştır.
Basit Komutlar: Hızlı ve kolay, canlı yayın grafiklerini teknik eğitim almamış operatörler bile hazırlayabilir.
Gerçek Zamanlı: Parmağınızın hareketlerini anında çizime döken grafik sistemi.
Göreve Özel Donanım: Yüksek kalite video yayın girdi/çıktı yapısı (10bit, 4:2:2).
Açık Mimari Yazılım: Point’in sizin uygulamalarınıza göre şekillendirilmesine izin verir.

Anında Yorum

POINT ile yayın içeriğine anında görsel yorum katabilirsiniz. Kullanımı kolay menüsü ve değiştirilebilir araçlarıyla program sunucusu POINT'i rahatça kullanacaktır.

Dokunmatik Arayüz

Dokunmatik ekran teknolojisi ile, kullanımı zor fare, grafik tabletleri ve ışıklı kalem kullanımına son. İşi parmağınızla idare edin. İstediğiniz fonksiyonu seçin ve parmağınızı ekrana dokundurup sürükleyerek istediğiniz etkiyi yaratın.

Point iki dokunmatik ekranı desteklemektedir. Bir dokunmatik ekran operatör/sunucu için kuruluyken diğer bir dokunmatik ekran CAR/yayın aracında kurulup bu ekran ile ayarlar yapılabilir veya kontrol ele alınabilir. Başka bir kullanımda ise sunucunun masasına bir dokunmatik ekran kurulabilir. İkinci dokunmatik ekran da büyük bir plazma televizyon üzerine yerleştirilir ve bu da kamera açıları veya yorum tartışmalarında kullanılabilir.

Hızlı ve Kolay Kullanım

Önceden ayarlı bütün araçlar, menü ayarları ve özellikler kolayca değiştirilebilir ve program sunucularının ihtiyaçlarına göre özelleştirilebilir.

Size en uygun kurulumu seçin. Örneğin bir programda sadece iki basit fonksiyona ihtiyaç duyuluyorsa, kolaylıkla arayüzden diğer fonksiyonları çıkartıp sadece bu ikisini bırakabilirsiniz. Veya birkaç "ekran" yaratıp, bu şekilde önceden ayarladığınız fonksiyon ve grafiklere kolay ve hızlıca ulaşabilirsiniz.

Bir hata mı yaptınız? UNDO/GERİ AL düğmesine basıp hatadan kurtulun! Ekranı silmek veya grafiği baştan mı hazırlamak istiyorsunuz? POINT'in kullanıcı dostu dokunmatik tuşlarıyla herşey çok kolay.

Entegre Grefikleri için Açık Mimari

Sadece oklarla sınırlı değilsiniz! POINT'in açık mimarisi sayesinde 32 bit TGA (Targa™) ve Adobe Photoshop™ veya diğer grafik programlarıyla hazırladığınız standart PC dosyalarını POINT'e aktarabilirsiniz. İkonlar, logolar ve özel karakterlerden oluşan dinamik grafikleri anında aktarabilir ve yayında gösterebilirsiniz.

Point Trainer

Öğretmenler

Beyaz tahtayı unutun. Öğrencilerinize izlemesi zevkli ve etkileşimli sunumlar hazırlamak için POINT-Trainer'ı kullanın. POINT-Trainer'la hazırladığınız özel grafiklerle öğrencilerinize görsel öğrenim imkanı sunun. Kuruluma dokunmatik ekran ekleyerek dersinizde etkileşimi daha eğlenceli ve kolay bir şekilde sağlayın. Yaşı ne olursa olsun bütün öğrenciler etkileşimli öğrenime bayılır.

POINT-Trainer ile derslerinizi önceden hazırlayabilir ve ihtiyacınız olduğu anda sunuma başlayabilirsiniz. Kullanımı kolay POINT-Trainer ile öğrencilerinize daha fazla vakit ayırabilirsiniz.

Teknik direktörler!

Hâlâ karatahta mı kullanıyorsunuz? POINT-Trainer ile etkileşimli sunum çağına adım atın.

Takımınıza taktik ve saha düzenini anlatın, oyuncularınızın taktikleri anlamasına ve hatırlamasına yardımcı olmak için simgeler ve arkaplanlar kullanın. POINT-Trainer'la taktiklerinizi önceden planlayabilir ve istediğiniz zaman yükleyebilirsiniz. Oynanan her oyunun taktik ve hareketlerini bilgisayarınızda saklayabilir, böylece maç aralarında, molalarda, oyun öncesi ve sonrasında hızlıca anlatıma başlayabilirsiniz.

Maçtan görüntülerle istediğiniz hareketleri açıklayın. Maçtan görüntü ve fotoğrafları ne olduğu ve ne yapılması gerektiğini anlatırken kullanın.

POINT-Trainer'ı anlatımlarınızda kullanarak oyuncularınızın taktikleri ve doğru hareketleri doğru yerde, sahada, hatırlamalarına fırsat verin.

Sunum Hazırlayanlar!

PowerPoint izlerken sıkıntıdan can verenler olduğunu biliyor musunuz? Sunumlarınıza çekici görseller katmak ve POINT'in etkileşim gücünden yararlanmak için POINT-Trainer kullanın. Anlatımınızı kuvvetlendirmek ve hatırlanabilirliği artırmak için kendi yarattığınız görselleri kullanabilir, canlı video veya fotoğraflar üzerine notlar alabilir, çizim yapabilirsiniz. Kullanımı hızlı ve kolay POINT-Trainer'la birkaç dakika içinde fark yaratacak sunumlar hazırlayın.

POINT-Trainer'la sunumlarınızı önceden hazırlayabileceğiniz gibi, farklı fonksiyonlarını kullanarak sunumunuzu konuşmanız sırasında da hazırlayabilirsiniz. Hangi yolu tercih ederseniz edin, POINT-Trainer sizi diğerlerinden ayıracaktır.

Türkiye'deki referanslarımız için lütfen tıklayınız.